Free cookie consent management tool by TermsFeed

d-servis@d-servis.sk          0905 299 248, 0907 738 119          D-Servis Daniel Stacho, Skladová 2, 917 01 Trnava

Autoalarmy

GSM/GPS autoalarmy s pripojením na zbernicu CAN

Verzia je určená do moderných vozidiel, ktoré obsahujú zbernicu CAN BUS (väčšina vozidiel vyrobených po roku 2006). Autoalarm je ovládaný originálnymi ovládačmi od vozidla.

Je určený na ochranu osobných vozidiel, má však zabudovaný GPS modul (Global Positioning System). Ten je integrovaný priamo vo vnútri riadiacej jednotky autoalarmu. Modul GPS umožňuje presné sledovanie pohybu vozidla prostredníctvom satelitného systému. Informácie, ktoré sú poskytnuté z GPS, obsahujú údaje o zemepisnej šírke, zemepisnej dĺžke, nadmorskej výške a rýchlosti pohybu. Tieto údaje je možné získať SMS-kou alebo priamo sledovať pohyb vozidla pomocou webovej aplikácie GSMLink. Autoalarm má vnútornú pamäť na niekoľko tisíc polôh. Uložené údaje je potom možné načítať a použiť pre sledovanie prevádzky vozidla.

Bezplatné sledovanie prevádzky vozidla
Sledovanie pohybu vozidla je dostupné cez bezplatnú webovú stránku www.gsmlink.cz. V autoalarme je možné nastaviť, ako často má pri jazde zapisovať body, ktorými vozidlo prechádza. Tie sa dajú z pamäte načítať s presným časom a informáciou o rýchlosti. Každý zapísaný bod sa dá zobraziť na mape.

Navigácia a nastavenie
Autoalarm má integrovaný Bluetooth modul, pomocou ktorého sa bezdrôtovo prenášajú informácie o presnej polohe vozidla počas jazdy. Tieto informácie je možné prenášať do vreckového počítača, alebo na mobilný telefón a dokáže vás na základe spolupráce s navigačným softvérom navigovať pri jazde automobilom. Postup párovania nájdete TU. Bluetooth technológiou je možné nastavovať aj parametre autoalarmu cez mobilný telefón, prostredníctvom JAVA aplikácie.

 

GSM autoalarm s pripojením na zbernicu CAN

Verzia je určená do moderných vozidiel, ktoré obsahujú zbernicu CAN BUS (väčšina vozidiel vyrobených po roku 2006). Autoalarm je ovládaný originálnymi ovládačmi od vozidla.

GSM autoalarm kombinuje zabezpečenie vozidla, imobilizér a prenos poplachovej informácie na mobilný telefón. Ovládanie autoalarmu je možné aj z nastavených mobilných telefónov pomocou príkazových SMS správ alebo jednoduchým prezvonením (zdarma).

Autoalarm reaguje na otvorenie dverí, zapnutie kľúča zapaľovania, otvorenie kufra alebo kapoty a na zapnutie spotrebiča vo vozidle (pokles napätia). K autoalarmu je možné priradiť aj bezdrôtové detektory, ktoré môžu chrániť vnútorný priestor vo vozidle alebo jeho okolie (garáž, karavan a podobne).

Pre jednoduchší prístup (napríklad do garáže) možno pri týchto detektoroch nastaviť oneskorenie poplachu. Detektor pri vstupe do garáže odosiela signál autoalarmu. Pokiaľ nie je ochrana vozidla korektne vypnutá, autoalarm spustí poplach. Pri poplachu je aktivovaná siréna, sú odosielané poplachové SMS správy a dôjde aj k výstražnému volaniu na prednastavené telefónne čísla. Texty SMS obsahujú podrobnú informáciu o príčine a type poplachu, dátum a čas.

Pre jednoduchú komunikáciu je možné meniť texty, ktoré autoalarm odosiela. Poplachová SMS potom môže mať podobu napr: Moja Octavia hlasi: Otvorenie dveri, Poplach, cas: 02:27:50, 12.03.2012.

Imobilizačný obvod alarmu možno prerušiť príkazovou SMS a znemožniť tak použitie vozidla, napríklad pri ukradnutí kľúčov. Autoalarm je možné doplniť o Hands-free súpravu HF-03, ktorá umožňuje odpočúvať, čo sa vo vozidle deje. Na požiadavku odošle SMS o momentálnom stave vozidla - uzamknutie, stav kľúča zapaľovania a podobne.

Nastaviť možno aj funkciu automatického odoslania polohy vozidla pri poplachu prostredníctvom GSM operátora. Na príkazovú SMS správu môže odoslať polohu vozidla kedykoľvek.

Pomocou rozširujúceho modulu možno autoalarm rozšíriť o možnosť otvárania 5.dverí, zapínania nezávislého kúrenia, chladničky, alebo iného spotrebiča vo vozidle pomocou SMS správy.

Kontroluje stav akumulátora vozidla a hlási jeho vybitie. Má vlastný záložný zdroj, ktorý v prípade výpadku hlavného napájania alebo poklesu pod kritickú hodnotu začne zálohovať funkcie GSM autoalarmu (okrem húkania sirény). V prípade pripojenia handsfree je zálohovaná aj hlasová komunikácia.

Autoalarm má veľké množstvo voliteľných funkcií, ktoré možno nastavovať pomocou programovacích SMS alebo aj s prístupom cez chránenú webovú stránku www.GSMLink.sk s kódovaným prístupom (bezplatne). Pozrite si prezentáciu GSMLink TU.

- autoalarm možno ovládať pomocou ovládača alebo mobilného telefónu

- v prípade narušenia vozidla sú odoslané SMS správy s podrobnou informáciou až na 4 telefónne čísla, prípadne tieto čísla prezvoní

- autoalarm dokáže nielen pri poplachu zaslať lokalizačnú SMS správu prostredníctvom operátora GSM siete

- autoalarm komunikuje s bezdrôtovými detektormi (pohyb, otvorenie, rozbitie skla)

- pre prehľad o stave alebo nastavení funkcií možno využiť chránený prístup cez internet

 

Autoalarm s pripojením na CAN BUS, ovládanie originálnymi ovládačmi auta

Verzia je určená pre ovládanie autoalarmu originálnymi ovládačmi od vozidla (PROFIL 2).

Autoalarm prijíma informácie z CAN BUS zbernice vozidla a je tak možné ho ovládať originálnym D.O. CAN BUS prevodník MCB-01 je integrovaný priamo v kabeláži čo výrazne uľahčuje inštaláciu. Ak sa do autoalarmu naučia aj diaĺkové ovládače Jablotron RC-82, potom v spolupráci s modulom CR-11 možno alarm ovládať originálnymi a zároveň aj RC-82 ovládačmi.

Zoznam podporovaných vozidiel si môžete pozrieť TU, prípadne kompatibilitu vášho vozidla si môžete overiť aj na tomto odkaze (vyplňte prosím značku, typ a rok výroby vozidla).

Autoalarm je vybavený sirénou pre akustickú signalizáciu, imobilizérom a optickou signalizáciou pomocou smerových svetiel.

Inštaláciu alarmu možno rozšíriť o bezdrôtové detektory Oasis (pohyb, rozbitie skla, otvorenie dverí...), ktorými je možné navyše chrániť priľahlé budovy do vzdialenosti cca 30 metrov (garáž, príves...). Ovládačom RC-82 možno aktivovať aj čiastočnú ochranu, teda s dočasným vylúčením niektorých vstupov (dieťa alebo pes v aute).